top of page

Grup

Herkese Açık·8 üye

Ciglik Atma Sesi [WORK]Rüyanızda siz çığlık attıysanız ya da çığlık atan birini gördüyseniz, etrafınızda çevrili bazı kötü kişilerin olduğu anlamına işaret eder. Ancak bu kişilerin size zarar veremeyeceğini belirtir. Yani genel olarak rüyada çığlık atmak düşmanlarla çevrili olduğunuzun işaretidir. Bazı rüya tabiri yorumcularına göre Rüyada çığlık atmak kötülüklerden korunmaya ve yardım almaya yorumlanmaktadır. Kimi zaman da fitne çıkarmaya, ya da üzüntüye işaret eder. Genellikle rüyada yardım çığlığı atmak hayırlı bir rüya olarak tabir edilmektedir. Bu rüya hayırlı bir haberi çağrıştırır. Ayrıca sabrın taşması anlamında da tabir edilmektedir.
Ciglik Atma SesiRüyada çığlık attığını görmek sevinç ve feraha işarettir. Bir kimsenin rüyasında çığlık attığını görmesi, yalan söylememeye ve kötülüklerin bitmesine işarettir. Rüyada bir şeyden veya bir kimseden korkarak çığlık atarak bağırmak, güven içinde olmaya işarettir. Boş yere çığlık atmak ise geçersiz söz söylemeye işarettir. Rüyada çığlık atamamak ise sosyal bir etkinlikte bulunmaya yorulmaktadır. Ayrıca yeni bir mevsimi karşılamaya veya bayram tadında bir döneme işarettir.


Rüyada çığlık sesini duyarak uyanmak şans anlamına gelir. Rüya sahibinin sürpriz gelişmeler yaşayacağına yorulmaktadır. Çığlık sesi duymak hayatında meydana gelecek güzel gelişmeler sayesinde huzurunun ve neşesinin de yerine geleceğine yorulmaktadır. Ayrıca kişinin yüzünün güleceği günlerin başlayacağına işaret eder.


Jako papağanların çığlık atması, sahiplerinin rahatsız olmasına neden olur. bir çok kişi kuşlarının bağırmasından şikayetçiler. ama bu davranışın mutlaka bir nedeni vardır. ama standart koşullarda ve normal hayatında farklı sesler çıkarması mümkündür. bu yüzden eğer papağan sahiplenmek isterseniz bunlara katlanacaksınız.


Ama eğer kuşunuz sürekli bağırıyorsa, bir sorun olduğu anlamına gelir. ve nedenini bulmanız gerekir. bir hastalık veya kuşunuzu korkutan birşey olabilir. bazen yalnız kaldığı nedeni ile sizin dikkatinizi çekmek ister, bu yüzden bağırmaya ve çığlık atmaya başlar. yazının devamında bu konu hakkında detaylı bilgiler paylaşılmaktadır.


afrika gri papağanları son derece sosyal kuşlardır. kalabalık olmayı severler, doğada bile kloniler halinde yaşarlar. ama evcil olarak yaşadıkları zaman, bir ailede sadece bir kişi ile derin duygu bağı kurarlar. ve bu kişinin evde olmadığı durumda huysuz olurlar. hatta bağırması ve çığlık atması ise bu nedenle olabilir.


1.adım : jako papağanınız ile daha az zaman geçirmenizi tavsiye ederiz. Jako papağanlar ilgiye ihtiyaçları olmaktadır. Ve eğer bir kişi daha fazla onunla ilgilenir ve zaman geçirir ise daha fazla duygusal bağ kurmaları mümkün olmaktadır. Bu sizin için zor olabilir, ve kuşunuz ile daha fazla zaman geçirmek isteyebilirsiniz. Ama bu kuşunuzun diğerlerini ısırma ve çığlık atma adetini terk etmesine yardımcı olacaktır ve daha sosyal olmasına neden olacaktır.


Bu alıştırmayı bir süre yaparsanız, sorun çözülecek ve büyük olasılıkla sona erecektir. Papağanlar insanlarla iletişim kurmak için seslerini kullanırlar, ancak sürekli çığlık atmamalıdırlar. Bu tür bir iletişim göz ardı edilmelidir ya da bu seslere cevap vermek istiyorsanız eğitim bitene kadar tüm papağan çığlıklarını görmezden gelebilirsiniz. Bu sorun çözüldükten sonra eski alışkanlıklara geri dönerek sorunu yeniden yaratmaya çalışmayın. Papağan, tüm aile üyeleriniz ve arkadaşlarınızla etkileşime girmelidir. Tekrar papağanın ana karakteri olur olmaz geçmişin tüm alışkanlıklarını tekrarlayacaktır.


Papağanlar, sürünün diğer üyeleriyle iletişim kurmak, korku, saldırganlık, mutluluk, sabah ve akşam sesleri, can sıkıntısı ve dikkat çekmek için ağlama, alışılmış çığlıklar ve kalıplar ve daha az ölçüde Adlandırma gibi çeşitli nedenlerle gürültü yapar. papağanların çıkardığı gürültü miktarı türlerine bağlıdır ve nasıl oldukları önemli değildir, çünkü bu küçük papağanlar hayal edilemez yüksek sesler çıkarabilir. Çığlık atmak içgüdüsel bir davranıştır. Bunu unutmayın.


Güneş papağanları gibi bazı türler birden fazla Senegalli papağan yapmayı sever. Tüm papağanlar zaman zaman özgür olabilmelidir (her halükarda onlar papağandır, insan değil). Onu zorlamak yerine yukarıdaki önerileri yaparak papağanınızı çığlık atmayı tercih etmeye zorluyorsunuz.


Çocuklar kendini ifade etmenin birçok yolunu denerken, özellikle etrafının olumlu/olumsuz tepkilerini çeken davranışları tekrar etme eğilimi gösterir. Çığlık atmak çoğunlukla tüm ilgileri üzerinde topladığı için bunu alışkanlık haline getirebilir. Evde ya da sosyal ortamlarda çocuğunuzun bağırması sizi yorabilir ve sinirlendirebilir.


Bu alışkanlığın ortadan kalkmasını istiyorsanız öncelikle fazla tepkili olmayın. Sakin bir şekilde ne istediğini anlamaya çalışın ve ifade etmek istediği birşey varsa onu size anlatması için farklı yöntemler denemesine yardımcı olun. Eğer özel bir ihtiyaçtan değil, sırf ilgiden keyif aldığı için bağırıyorsa, tepkisiz kaldığınızı görerek bunun pek etkili olmadığını anlayacak ve zaman içinde çığlık atmayı bırakacaktır. 041b061a72


Hakkında

Gruba hoş geldiniz! Diğer üyelerle bağlantı kurabilir, günce...
bottom of page